tr

Beton Kurutma

18.03.2021
1.454
Beton Kurutma

Yeni yapılan inşaatlarda ve ya herhangi bir nemli beton uygulamalarında kurutma cihazları yardımıyla betonu kurutma işlemidir. Betonu kurutma işlemi herhangi bir nem kurutma cihazı olmadan da yapılabilir. Doğal yollarla betonu kurutmak için, betonlama işleminden sonra bir kaç gün beklemek gerekir.

Bu beklemeden sonra beton yeterli bir şekilde kuruduysa inşaatın diğer yerlerinde çalışmaya devam edilir. Ancak tavsiye edilen beton kurutma işlemi nem kurutma makinasıyla olan kurutma işlemidir. Neden nem kurutma cihazı kullanmalıyız? İnşaatlarda beton kurutmak önemli mi?

Beton Kurutma Cihazını Kullanmanızı Sağlayacak Nedenler?

 • Beton kuruturken nem kurutma cihazı kullanmak betonun daha hızlı kurumasını sağlar
 • Yazın doğal yollarla kurutulmak istenen bir şap için 2 ve ya 3 ay beklemek gerekir
 • Kışın doğal kurutmak ise pek mümkün değildir
 • Beton kurutma makinası olmadan yapılan kurutmalar neticesinde inşaatın teslim süresi daha da uzaya bilir
 • Beton kurutma makinasıyla zamandan kazanmış olursunuz
 • Beton kurutma makinası sayesinde bir yer kururken, diğer yapılması gereken işlerinize devam edebilirsiniz
 • Kurutma makinası olmadığı zaman bir bölüm için haftalarca beklemek gerekebilir
 • Çabuk biten inşaatlar neticesinde olumlu yönde müşteri memnuniyeti elde edersiniz.

Beton Kurutmak Önemli mi?

İnşaat yaparken beton uygulanan kısımların belli bir oranda kuru olması gerekir. Bu orana ulaşan yerlere boya, parke ve ya herhangi bir zemin uygulaması yapabilirsiniz. Örneğin şap tam kurumadan yapılan zemin kaplama ve parkeler zamanla şişmeye, çürümeye ve hatta kokmaya başlar. Yine aynı şekilde kolonu ve sıvası tam kurumayan duvarlar boyandıktan kısa süre sonra boyayı kusar ve döküntüye neden olur. Bu döküntü içeride rutubete neden olur. Buda son derece sağlıksız bir durumdur.

Yeni binalarda ısınma sistemleri ilk seneler daha fazla fatura getirirler. Bunun nedeni yeni yapılan binanın az da olsa ıslak kalmış olmasıdır. Ancak betonu kurutulan bir binanın ısınma sistemi size daha kârlı bir faturaya mâl olacaktır.

Beton kurutmanın diğer önemli sebebi ise binada kalan nem sebebiyle oturacak kişilerin sağlıksız bir evde kalmasıdır. Bu nemli evlerde oturmak fark edilmese de astım gibi solunum yolu rahatsızlıklarına neden olabilir. Yeni ev alacaklar için tavsiyemiz eğer binanız yeni ise yapım aşamasında inşaat kurutucu kullanılıp kullanılmadığını araştırınız.

Teklif Formu

Hata: İletişim formu bulunamadı.

Ziyaretçi Yorumları (2)

  TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
  Whatsapp
  TKL Nem Kurutma
  TKL Nem Kurutma
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button