tr

Hava Temizleme | Hava Temizleyici

Anasayfa » Hava Temizleme | Hava Temizleyici

Hava Temizleyici Nedir / Ne işe Yarar?

Hava temizleyici , bakteri ve virüsleri temizleyerek hastalıkları önlemekle kalmaz, aynı zamanda alerjenik ortamdaki toz partiküllerinin filtrelenmesini sağlar. Havadan hafif olan bu toz parçacıkları uzun süre havada kalmalarını sağlar ve bu nedenle akciğer hasarına neden olmaz. Farklı katmanlardan oluşan filtrelerin yanı sıra mikrometre seviyesine kadar filtrelemek için HEPA filtreler de kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri, okullar, marketler, sinemalar, restoranlar ve kafeler gibi kalabalık ortamların ihtiyaçları Alman kalitesi ve teknolojisini bir araya getiren Trotec hava temizleyici ile karşılanabiliyor. Ortamın büyüklüğüne bağlı olarak yüksek kapasiteye sahip olan ve odadaki havayı birkaç dakika içinde bütününü filtreleyen cihazlarımız bulunmaktadır. Sitemizde yer alan bilgilere göre ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgi ve ürün özelliklerine web sitemizden de ulaşabilirsiniz.


Hava Temizleyiciye Sahip Olmanın Avantajları

Kapalı alanlarda havanın sürekli temiz tutulması son derece önemlidir. Özellikle bir salgın sırasında havada bir süredir var olan virüsleri ve virüs taşıyabilen partikülleri filtrelemek son derece önemlidir. Havadan daha hafif olan aerosol parçacıkları bir süre havada asılı kalabilir. Bu partikülleri çevredeki havadan süzerek temizlemek sağlık için gereklidir.


Evde Sizi Hasta Edebilecek Şeyler Nelerdir?

Ortamdaki solunum yolu hastalıklarının insandan insana bulaşmaması için tüm havanın sürekli olarak filtrelenmesi gerekir. Bu filtrasyon, ortamın büyüklüğüne ve insan ihtiyacına bağlı olarak farklı kapasitedeki cihazlarla yapılabilmektedir.


Evlerde Maruz Kalınan  Tozlar Yaşamımız İçin Hangi Tehlikeleri Taşıyor?

Bu birikmeler birçok zararlı mikroorganizmanın ve hatta sinek ve böcek gibi böceklerin yolunu açtığından, kirden mümkün olduğunca uzak durmak en iyisidir. Evde çok fazla toz, akciğer ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilir veya tetikleyebilir.


Hava Temizleme Cihazları İşe Yarıyor Mu?

Ülkemizde hava temizleyicilerin etkinliği ve gerekliliği konusunda hala birçok şüphe bulunmaktadır. Bu cihazların neredeyse vazgeçilmez olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Çevrenin hacmine ve ihtiyaçlarına uyum sağlayan cihazlarla daha taze ve kaliteli ortam havası sağlanabilir. Ayrıca hastalıkların bulaşmasını ve alerjik reaksiyonları önleyeceği için insanların daha huzurlu yaşamasını sağlar.


Hava Temizleyici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnsan sağlığını etkileyecek kirleticiler içeren mobilyalar insanları birçok farklı kirleticiye maruz bırakabilmektedir. Kirleticiler dış ortamdan, ayrıca yemek pişirme, ev aletleri, temizlik ürünleri veya tüketici ürünlerinden gelebilir. Küf ve polen, uçucu organik bileşikler ve parçacıklar evlerde yaygın olarak bulunabilir ve bu da zamanının çoğunu kapalı alanlarda geçiren kişilerin sağlığına zarar verebilir. İç hava kalitesini iyileştirmek için çeşitli stratejiler geliştirilmiştir. Kirlilik kaynaklarını en aza indirmek en etkili stratejilerden biri olsa da, hava temizleyicilerin kullanıldığı alanların daha temiz solunması havası olduğu da bilinmektedir. Hava filtreleri ile temiz hava solunabilir. Özellikle bahar aylarında polen, küf sporları veya yeşilliklere karşı hassasiyeti olan kişilerde nefes darlığı, öksürük, alerji atakları gibi belirtilerden kurtulabilirsiniz. Astım ve alerji riskini azaltabilir. Bununla birlikte, bir hava temizleyicinin etkinliğini hissetmek için satın alırken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır.


Hava Temizleme Cihazları Nasıl Temizlenir?

Temiz hava için işte ve evde kullanılan ekipmanların belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Klima sistemlerinde olduğu gibi hava temizleyiciler de filtre temizliği doğru ve zamanında yapılmadığı takdirde mahalin atmosferine zarar verebilir. Havayı toz ve alerjenlerden temizlemek için kullandığınız cihaz içerisinde bulunan filtre sayesinde zararlı organizmalar artık dağılmıyor. Ünite temizlenmezse, biriken kir tekrar havaya karışabilir. Hava temizleyiciyi temizlerken filtre göz ardı edilmemelidir. Basit ama etkili temizlik, cihazınızın uzun ömürlü olmasını da sağlayacaktır. Tıkanmış filtreler sadece havayı kirletmekle kalmaz, aynı zamanda ekipmanın aşırı ısınmasına ve düşük performansta çalışmasına da neden olabilir. Uzun süreli ve sağlıklı kullanım için filtrenin düzenli ve uygun şekilde temizlenmesi ihmal edilmemeli, belirli aralıklarla yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Kullanım ömrü sonunda değiştirilmeyen ve temizlenmeyen filtreler, yüksek elektrik tüketiminin yanı sıra elektrik kesintileri, azalan ekipman ömrü ve hava kirliliği ile faturanızı olumsuz etkileyebilir.

Hava Temizleyici Ne İçin Kullanılır?

Hava filtreleri astım ve alerjilerde, ateşli hastalıklarda ve solunum yolu ile ilgili tüm sorunların çözümünde kullanılmaktadır. Alerji olan çeşitli çevresel kirleticiler oluşturan polen, küf ve tozun giderilmesi için düzenli olarak hava temizleyici kullanılması önemlidir. Magic Bit’ler elbette bir sağlık kutusu değildir, ancak etkilerini görmek için onları doğru bir şekilde kullanmanız gerekir.


Hava Temizleme Cihazlarının Faydaları


Araştırma sonuçları, hava temizleyicilerin kısa süreli kullanılsa bile sağlığa birçok etkisinin olduğunu göstermiştir. Hava temizleyicilerin faydaları arasında, insan sağlığına zararlı unsurları ortadan kaldırarak temiz hava kalitesini iyileştirme yer alır. Böylece astımdan öksürük ve hapşırıklardan kalp ve damar hastalıklarına kadar birçok hastalığa neden olan iç ortam kirleticileri evden uzaklaştırılabilir. Bir hava temizleyicinin faydaları ayrıca trafiğe özgü partikül kirleticilerin azaltılmasını da içerir. Özellikle otoyolların yakınında binalara nüfuz edebilen aerosol partikülleri, trafikle ilgili havadaki partiküller haline gelir. Bu partiküller, iç mekan hava kalitesini etkileyebilir ve gaz halindeki alerjenlere duyarlılığı artırabilir ve ayrıca mevcut astım hastalarının semptomlarını artırabilir. Hava kalitesini önemli ölçüde değiştirerek havanın taze ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan hava temizleyicileri, çalışanların ihtiyaç duyduğu temiz havayı sağladığı için özellikle ofis gibi çalışma ortamlarında çalışanların sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Böylece çalışanların aktif olmalarını ve verimliliklerini artırmalarını sağlar.


Hava Temizleme Cihazları Zararlı Mı?

İç mekanlarda temiz ve sağlıklı hava çok önemlidir. Özellikle büyük şehirlerde kapalı alanları havalandırarak temiz hava elde etmek de zordur. Olası sağlık sorunlarına mudahale etmek için evinizde, kamusal alanda veya iş yerinizde bir hava temizleyici kullanın. Hava Temizleme Cihazları zararlı değildir
 

Astım Hastaları İçin Hava Temizleyici

Tozlanma, duman ve daha başka kirleticiler veya alerik reasyonların astım semptomlarınızı tetikleyebilir. Bir hava temizleyici, bu tetikleyicilerin bazılarının azaltılmasına yardımcı olabilir. Bir 2018 çalışması, iç mekan alerjik saptamaları azaltma işleminin astımı nasıl etkilediğine baktı. Araştırmacılar, yalnızca bir hava temizleyici kullanmak gibi basit stratejilerin genellikle astım tedavilerini iyileştirmediğini buldular. Derleme yazarları, yaklaşımların bir kombinasyonunun astım sonuçlarını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyorlar, ancak daha büyük popülasyonlarda daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.


En İyi Hava Temizleme Cihazı Fiyatları

Değişen yaşam tarzları ve değişen ihtiyaçlar farklı trendlere yol açıyor. Sadece ortamın temizliğini sağlayabileceği gibi havayı da arındırarak sağlayabilir. Bu günlerde oldukça popüler hale gelen temizlik kültürü, hava temizleyicilerin trend olmasına neden oldu.Trotec sizlere hava temizleme cihazı deçeneklerini sundu. İstenilen kullanıma uygun olarak 1,500 ile 15,000 tl arasında kullanım türüne göre değişkenlik gösterir.


Trotec Hava Temizleyici Cihazlar

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 70 HEPA + Termo Higrometre Hava İstasyonu BZ06

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 99 HEPA + Sıcak Hava Tabancası HyStream 2000

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 99 HEPA + Termo Higrometre Hava İstasyonu BZ06

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 70 HEPA + Barbekü Termometresi BT40

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 99 HEPA + Barbekü Termometresi BT40

Nem Alma ve Hava Temizleme Cihazı TTK 70 HEPA + Termo Higrometre BZ15M

Yaşadığımız ortamın havası çeşitle sebeplere bağlı olarak kirlenir. Kapalı alanların havasının kirlenmesi nefes alma problemlerin yaşamamıza neden olur. Bu nedenle düzenli olarak hava temizleme işlemi yapılması gerekir. Havayı temizlemek için pencere ya da kapı açılarak temiz hava sirkilasyonu sağlanır. Ancak özellikle kış ayları ile birlikte kapı ve pencereler kapatılmak zorunda kalınır. Kapalı alanda oluşan hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı mevsim bu nedenle kış aylarıdır. Kirli havayı temizlemek için özel olarak tasarlanmış temizleme cihazları vardır. Bu cihazlar kirli havayı kısa sürede temizleyerek yaşam alanlarımızdaki havayı daha kaliteli hale getirir.

Hava Temizleyici Cihazlar

Hava temizleme cihazı ortam havasını daha kaliteli hale getirmek için kullanılan, özel tasarım nemlendirme ve temizleme cihazıdır. Kapalı alanlarda kullanılan bu cihaz havayı temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Hava temizleyiciler endüstriyel ve ev tipi olmak üzere iki çeşittir. Kullanılacağı alana uygun modeller seçilerek ortamın konutlarda, işyerinde ve benzer kapalı alanlarda havanın temizlenmesi sağlanır.

Hava temizleyicilerde hepa filtre, karbon filtre ve koku filtresi gibi filtreler bulunur. Havada bulunan ve sağlığa zarar veren mikroorganizmalar ve partiküller cihazda bulunan filtreler yardımı ile tutulur ve ortama temiz hava verilir. Havada bulunan partikülleri yüzde 99 gibi yüksek bir oranda tutan hava temizleme cihazları ihtiyaç duyulan tüm kapalı alanlarda kullanılabilir.

Ev tipi hava temizleyiciler, konutlarda, işyerlerinde, ofislerde, hastanelerde ve kliniklerde kullanım için uygundur. Endüstriyel hava temizleyiciler ise inşaatlarda, tünellerde, tadilat ve tamir atölyelerinde, endüstriyel üretim yapılan alanlarda kullanım için uygundur.

Hangi Durumlarda Hava Temizleyici Cihaz Kullanılır

Toz, mite, akar, küf ve mantar gibi partiküller nedeniyle ortam havası kirlenir. Bunun dışında gözle görülmeyen virüs, bakteri, mikrop gibi mikroorganizmalar da havada asılı kalır, solunum yolu ile insanların ciğerlerine kadar ulaşır. İmalathanelerde, dolumhanelerde ortaya çıkan gaz, buhar vb. zararlı unsurlar da havaya karışır. İnsan sağlığına zarar veren bu unsurları yok etmek ve ortam havasını temizlemek için doğru ekipmanlar kullanmak gerekir. Hava temizleyici olarak da bilinen cihazlar kapalı alanlarda oluşan hava kirliliğini yok etmek üzere tasarlanmıştır ve ortam havasını kısa sürede temizler.

Neden Hava Temizleme Cihazı kullanmalıyım?

Kapalı ortamlarda hava kalitesi sağlık için büyük önem taşımaktadır. Havayı kirleten birçok etken bulunduğu için hava temizleme cihazlarının da kullanımı gerekli olmaktadır. Evlerde veya işyerlerimizde bulunan, polen, toz, temizlik ürünleri ve sigara dumanı gibi etkenlerden kaynaklanan sağlığa zararlı parçacıklar insan sağlığı için büyük tehlike oluşturmaktadır. Tüm alerjik hastalıklardan, hem de kaliteli bir havada soluyarak daha az yorulmak için, hava temizleyici cihaz kullanılması gerekmektedir.

Hava temizleme cihazına sadece belli bir zaman için ihtiyacınız varsa çok uygun fiyatlara bizden kiralayın!!!!

Endüstriyel Hava Temizleme

Tozlar, mineral lifler, küf porları veya alerjen maddeler mevcut iç şantiye ortamlarında ve temizleme çalışmalarında en ideal çözüm TROTEC endüstriyel hava temizleme cihazlarıdır.

Özellikle çalışan sayısının yüksek olduğu ve bir çok işçinin bir arada yatıp yaşadığı yatakhane gibi yerlerde zararlı maddeler, alerjenler ve parçacıkların, çalışan sağlığı için mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Göz ile görünmeyen toz maddeler, lifler, küf mantarları ve asbestler havada asılı kalmaktadır ve büyük bir sağlık riski oluşturmaktadır. Profesyonel hava temizleme çalışmaları için Trotec TAC serisi endüstriyel hava temizleme cihazları çok uygundur.

Kullanım alanları

  • Kumlama çalışmalarında
  • İnşaat ve tadilat çalışmalarında
  • Su hasarlarının giderilmesinde
  • Yangın hasarlarının giderilmesi

gibi daha bir çok alanda kullanılabilmektedir.

TROTEC TKL endüstriyel hava temizleme cihazlarını kısa süreli veya uzun süreli işleriniz için bizden kiralayabilirsiniz!!! Ücretsiz keşif talebiniz için bizi arayınız!!!

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button