tr

Hava Temizleme

Anasayfa » Hava Temizleme

Yaşadığımız ortamın havası çeşitle sebeplere bağlı olarak kirlenir. Kapalı alanların havasının kirlenmesi nefes alma problemlerin yaşamamıza neden olur. Bu nedenle düzenli olarak hava temizleme işlemi yapılması gerekir. Havayı temizlemek için pencere ya da kapı açılarak temiz hava sirkilasyonu sağlanır. Ancak özellikle kış ayları ile birlikte kapı ve pencereler kapatılmak zorunda kalınır. Kapalı alanda oluşan hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı mevsim bu nedenle kış aylarıdır. Kirli havayı temizlemek için özel olarak tasarlanmış temizleme cihazları vardır. Bu cihazlar kirli havayı kısa sürede temizleyerek yaşam alanlarımızdaki havayı daha kaliteli hale getirir.

Hava Temizleyici Cihazlar

Hava temizleme cihazı ortam havasını daha kaliteli hale getirmek için kullanılan, özel tasarım nemlendirme ve temizleme cihazıdır. Kapalı alanlarda kullanılan bu cihaz havayı temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Hava temizleyiciler endüstriyel ve ev tipi olmak üzere iki çeşittir. Kullanılacağı alana uygun modeller seçilerek ortamın konutlarda, işyerinde ve benzer kapalı alanlarda havanın temizlenmesi sağlanır.

Hava temizleyicilerde hepa filtre, karbon filtre ve koku filtresi gibi filtreler bulunur. Havada bulunan ve sağlığa zarar veren mikroorganizmalar ve partiküller cihazda bulunan filtreler yardımı ile tutulur ve ortama temiz hava verilir. Havada bulunan partikülleri yüzde 99 gibi yüksek bir oranda tutan hava temizleme cihazları ihtiyaç duyulan tüm kapalı alanlarda kullanılabilir.

Ev tipi hava temizleyiciler, konutlarda, işyerlerinde, ofislerde, hastanelerde ve kliniklerde kullanım için uygundur. Endüstriyel hava temizleyiciler ise inşaatlarda, tünellerde, tadilat ve tamir atölyelerinde, endüstriyel üretim yapılan alanlarda kullanım için uygundur.

Hangi Durumlarda Hava Temizleyici Cihaz Kullanılır

Toz, mite, akar, küf ve mantar gibi partiküller nedeniyle ortam havası kirlenir. Bunun dışında gözle görülmeyen virüs, bakteri, mikrop gibi mikroorganizmalar da havada asılı kalır, solunum yolu ile insanların ciğerlerine kadar ulaşır. İmalathanelerde, dolumhanelerde ortaya çıkan gaz, buhar vb. zararlı unsurlar da havaya karışır. İnsan sağlığına zarar veren bu unsurları yok etmek ve ortam havasını temizlemek için doğru ekipmanlar kullanmak gerekir. Hava temizleyici olarak da bilinen cihazlar kapalı alanlarda oluşan hava kirliliğini yok etmek üzere tasarlanmıştır ve ortam havasını kısa sürede temizler.

Neden Hava Temizleme Cihazı kullanmalıyım?

Kapalı ortamlarda hava kalitesi sağlık için büyük önem taşımaktadır. Havayı kirleten birçok etken bulunduğu için hava temizleme cihazlarının da kullanımı gerekli olmaktadır. Evlerde veya işyerlerimizde bulunan, polen, toz, temizlik ürünleri ve sigara dumanı gibi etkenlerden kaynaklanan sağlığa zararlı parçacıklar insan sağlığı için büyük tehlike oluşturmaktadır. Tüm alerjik hastalıklardan, hem de kaliteli bir havada soluyarak daha az yorulmak için, hava temizleyici cihaz kullanılması gerekmektedir.

Hava temizleme cihazına sadece belli bir zaman için ihtiyacınız varsa çok uygun fiyatlara bizden kiralayın!!!!

Endüstriyel Hava Temizleme

Tozlar, mineral lifler, küf porları veya alerjen maddeler mevcut iç şantiye ortamlarında ve temizleme çalışmalarında en ideal çözüm TROTEC endüstriyel hava temizleme cihazlarıdır.

Özellikle çalışan sayısının yüksek olduğu ve bir çok işçinin bir arada yatıp yaşadığı yatakhane gibi yerlerde zararlı maddeler, alerjenler ve parçacıkların, çalışan sağlığı için mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Göz ile görünmeyen toz maddeler, lifler, küf mantarları ve asbestler havada asılı kalmaktadır ve büyük bir sağlık riski oluşturmaktadır. Profesyonel hava temizleme çalışmaları için Trotec TAC serisi endüstriyel hava temizleme cihazları çok uygundur.

Kullanım alanları

  • Kumlama çalışmalarında
  • İnşaat ve tadilat çalışmalarında
  • Su hasarlarının giderilmesinde
  • Yangın hasarlarının giderilmesi

gibi daha bir çok alanda kullanılabilmektedir.

TROTEC TKL endüstriyel hava temizleme cihazlarını kısa süreli veya uzun süreli işleriniz için bizden kiralayabilirsiniz!!! Ücretsiz keşif talebiniz için bizi arayınız!!!

Whatsapp
Alparslan Ölmez
Alparslan Ölmez
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
HEMEN ARA