tr

Duvar Kurutma

Anasayfa » Duvar Kurutma

İster eski bir duvarın, isterse yeni bir duvarın nemli olması durumunda olsun, doğal yollarla ve ya nem kurutma makinasıyla kurutma işlemine denir. Genellikle yeni sıvanan duvarlarda ya da herhangi bir su baskınları sonrasında duvar kurutma işlemi olarak doğal olan rüzgarın kurutmasını bekleriz.

Ancak tamamen bir duvarın kuru olduğunu anlayabilmemiz için özellikle sıcak zamanlarda 2 ve ya 3 ay beklemek gerekir. Soğuk günlerde ise böyle bir şansımız dahi yoktur. Sadece bunlar sebebiyle değil eğer duvarınızın bir tarafı toprak altında kalıyorsa duvar kurutmak çok zor olacaktır.

Bunun için uzmanların tavsiye ettiği nem ve rutubet kurutan makinalar kullanmalısınız. Bu makinalar evdeki havayı kaliteli bir havaya çevirerek hem daha sağlıklı bir nefes almanızı, hem de evinizin duvarlarını korumaya alırlar.

Neden Duvarı Kurutmalıyız?

Duvar kurutmanın ilk nedeni yeni yapılan binalar ve ya sıvalardır. Evinizin duvarları yeni sıvandıysa alçılama ve boyama işlemine geçmeden önce mutlaka bir müddet kurumasını beklemeniz gerekir. Eğer bekleyecek zamanınız yoksa ve ya doğal kurutma için imkânınız hava koşulları nedeniyle uygun değilse nem kurutma cihazı almalısınız. Alamayanlar için nem kurutma şirketlerini arayarak ta yardım alabilmeniz mümkündür.

Duvardaki sıvanın kurumasını sağlamamız gereken diğer bir nedense kurutulmayan duvara alçı yapıldığında üzeri boya olsa bile şişme görülür. Bu şişme neticesinde muntazam ve yeni olan duvarlarınız birden dökülerek evinizin ikinci el bir ev görünüme sahip olmasına neden olur. Ayrıca rutubetli bir koku meydana gelir.

Son olarak herhangi bir sebepten dolayı nem alan duvarlar yeşillenmeye başlar ve çok kötü kokuya neden olur. Bu koku alerji gibi hastalıkları da beraberinde getirir.

Nem Kurutma Cihazı Ne Kadar Etki Yapar?

Nem kurutma cihazları en inatçı rutubet görülen evlerde bile %99 olumlu yönde etkiye sahiptirler. Özellikle bodrum katlarında fark edilemeyen bir nem vardır. Bu nem duvar kenarlarında kararmalar ve ya duvardan aşağı inen sular şeklinde görülürler.

Nem kurutma cihazının çalıştığı bir evde duvarların daha kuru olduğunu görmek mümkündür. Öyle ki eski yeşillenen kısımlar bile kuruluk sebebiyle pul pul dökülürler. Buraları güzelce silmek ve ya tekrar boyamak gerekebilir. Ancak nem cihazıyla birlikte tekrar yeşillenme olmayacaktır.

Diğer bir etkide eşyalar üzerindedir. Özellikle yeni eşya ile birlikte evde bir takım nemler görülebilir. Eşya ile evin duvarlarının uyumu açısından da mobilya kurulumu sonrası nem cihazı bir müddet kullanmak faydalı olacaktır.

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button