tr

Mobil Klima

Anasayfa » Mobil Klima

Klima Modelleri

Lokal Klima PAC 2000 E Kullanım Özellikleri

İş yerlerinde, ofis, otel, AVM, ev ve sıcaklığın dayanılmaz hale geldiği tüm ortamlarda yüksek performanslı soğutma sağlayan Lokal Klima PAC 2000 E son yıların en teknolojik tasarımları arasında yer alıyor. Bu cihaz soğutma ile birlikte nem alıcı ve hava temizleyici olarak da kullanılabilir. 65 m³ büyüklükteki odalarda istenilen temiz ve serin hava ihtiyacını karşılar. Nem alma kapasitesi, maks.: 0,75 litre / saat nem kuruturken aynı zamanda Soğutma kapasitesi, maks.: 2,1 kW / 7.000 Btu olarak çalışır. Cihaz bir odadan diğer bir odaya kolayca taşınır ve uzaktan kumanda ile yönetilebilir.

Lokal Klima PAC 2000 S Hem Ergonomik Hem Teknolojik

PAC 2000 S lokal klima kapalı ortamlarda 24 saat sessiz çalışma özelliği ile hem havayı temizler hem de istenilen soğuk hava akımını oluşturur. Bu modelin en önemli özelliklerinden birisi de odanın tamamında eşit soğutma sağlamasıdır. Farklı odalara taşınarak kullanılabilir. Hem ergonomik hem portatif bir tasarımdır. İş yerleri, ofis, ev ve diğer kapalı alanlar için uygundur.

Lokal Klima PAC 3550 PRO İle %25 Soğutma

Özelikle müşteri hizmetlerinin önemli olduğu işletmelerde çalışanların ve misafirlerin memnuniyeti ile birlikte iş veriminin artması için normal sıcaklıkların sağlanması gerekir. Nasıl kış aylarında ısıtıcı ihtiyacı varsa yaz aylarında da bu ihtiyaç klima ile karşılanır. PAC 3550 PRO maksimum büyüklükteki odalarda ve sıcaklıklarda profesyonel bir soğutma sistemi ile %25’e varan bir serinlik sağlar. Uzaktan kumandalı, fan kademeli ve 24 saat aralıksız çalışma özeliklerine sahiptir.

Lokal Klima PAC 2000 X Hem Klima Hem Nem Alıcı

Çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda nem oranı sürekli artar ve bu ortamda yaşamı olumsuz hale getirir. PAC 2000 X lokal klima modeli sıcaklıkla birlikte oluşan neme karşı kurutma özelliği sağlayarak soğutma yapar. Bu cihazda aynı zamanda ısıtma üniteleri bulunmaktadır. Yani üç amaçlı kullanılabilecek verimli ve profesyonel bir klima modeli olarak önerilmektedir. Esnek, konforlu, estetik ve kolay taşınabilir bir modeldir.

Mobil Klimaların Özellikleri

Klima, özellikle yaz aylarında yoğun olarak ihtiyaç duyulan iklimleme cihazıdır. Ortamda arzu edilen kaliteyi ve rahatlığı sağlayan klimanın, duvar tipi, mobil klima, salon tipi klima, tavan kliması gibi çeşitleri mevcuttur. En çok tercih edilen duvar tipi ve mobil klimalardır. Duvar tipi klimalara göre daha pratik bir kullanım ve kurulum imkanı sunan taşınabilir (mobil) klimalar son yıllarda daha yaygın bir kullanım alanına sahip olmaya başladı. Bunun en önemli nedeni bu klimaların kurulumunun çok kolay olması ve bir yerden başka bir yere taşınabilir olmasıdır.

Taşınabilir Klima Modelleri

Taşınabilir yani portatif klima mobil olduğu için farklı alanlarda kullanmak için uygundur. Her yere kolayca uyum sağlayan bu klimaların tek bacalı, çift bacalı, mobil split gibi çeşitleri mevcuttur.

Mobil klimaların en önemli özelliklerinden birisi dış mekan ünitesi bulunmamasıdır. Duvar tipi klimalarda büyük bir sorun olan dış mekan ünitesi taşınabilir klimalarda yok. Ayrıca kuruluma da son derece kolay. Taşanabilir klimalarda kondanser havasının dış ortama atılmasını sağlayan fleksible hava hortumu bulunur. Bu hortum mutlaka dış ortama verilmek zorundadır. Aksi takdirde cihaz beklenen randımanı sağlamaz, ortamdan aldığı havayı yeniden ortama bırakır ve havayı soğutmaz. Klimalar havayı temizleme, soğutma ve nemlendirme amacı ile kullanılan cihazlardır. Bunun yanında ara mevsimlerde ısıtma amacı ile de kullanılır.

Mobil Klimalar Bacasız Kullanılabilir mi?

Cihazdan beklenen randımanın alınabilmesi için kondanser havasının ortam dışanı atılması gerekir. Fleksible hava hortumu cihazın modeline göre farklı şekillerde dış ortama verilir. Bacalı ve monoblok bacalı mobil klimalarda hava hortumu pencere ya da duvara açılan baca aracılığı ile dış ortama verilir. Split mobil klimalarda ise kapı aralığından diğer odaya verilebilir.

Portatif klimalar bir odadan başka bir odaya taşınabilir. Ancak taşınan odada klimanın fleksible hava hortumunun dış ortama verilmesini sağlayacak baca deliğinin bulunması gerekir. Eğer böyle bir sistem varsa mobil klimalar her yerde kullanılabilir.

Mobil klima fiyatları klimanın markasına, modeline, soğutma ve ısıtma kapasitesine göre farklılık gösterir. Cihazın markası kadar sahip olduğu özellikler de satış fiyatını etkiler. 

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button