tr

Ozon Jeneratörü

Anasayfa » Ozon Jeneratörü

Trotec’in mobil ozon dezenfektanları, geniş yüzeyli alanları etkin bir şekilde dezenfekte edebilir ve ayrıca etkili kokuları nötralize edebilir. Trotec, dezenfeksiyondan koku nötralizasyonuna kadar her türlü kullanım amacına uygun çeşitli cihaz serilerine sahiptir.

Etkin ozon dezenfeksiyonu için Airozon® markalı cihazları

Ozon jeneratörlerimiz tarafından üretilen ozon, yüksek reaksiyon potansiyeline sahip çok güçlü bir oksidasyon maddesidir ve bu nedenle, ortam havasındaki istenmeyen maddeleri parçalamak için etkili bir ayıraçtır. Ozon molekülündeki bağlı radikaller çok düşük bir konsantrasyonda olsalar bile ortam havasındaki tüm maddelerle reaksiyona girer. Havada taşınan ve belirli bir yerde sabit olarak bulunan (örn. zeminde, duvarda, tavanda) zararlı maddelerin bu şekilde oksidatif olarak bozunması; kokuların nötralizasyonu etkisi oluşturur.

Airozon® ozonlama yöntemiyle kötü kokular etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilir

Airozon® ozon dezenfeksiyonu ile sınıflar, otel odaları, yazlıklar, yurtlar, kiralık araçlar, tekneler veya taksilerin ozon dezenfeksiyonu fazla zaman almaz ve çok maliyetli değildir, ancak mikrop yükü ve enfeksiyon tehlikesi içermeyen sterilize bir ortam sunar ve bu sayede misafirler, kiracılar, müşteriler, sakinler ve ziyaretçilerin rahatlamasını sağlar. Ozon dezenfeksiyonu, yoğun bir çalışma ve personel yükünün söz konusu olduğu püskürtme ve silme yoluyla yapılan dezenfeksiyonla karşılaştırıldığında tam otomatik olarak ve ek kimyasallar kullanılmadan gerçekleştirilebilir.

Airozon® ECO veya Airozon® Professional ozon dezenfektanları

Bu iki cihaz serisinin arasındaki farklar nelerdir?

Büyük iç mekanları en kısa sürede dezenfekte etmek ve kokuları nötralize etmek, bu, Airozon®-Professional serisinin uzmanlık alanıdır

Güç değerleri açısından Airozon®-ECO serisi ile kısmen benzerlikler olsa da, Airozon®-Professional serisi ozon jeneratörleri özellikle günlük sürekli kullanımda, zorlu kiralama uygulamalarında profesyonel kullanım açısından ve büyük yangın ve su hasarı durumlarında da koku gidermedeki özel gereklilikler dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Büyük alanların dezenfeksiyonunda da bu cihazlar özel performans karakteristikleri sayesinde çeşitli avantajlara sahiptir. Bu nedenle Airozon®-Professional serisi ozon jeneratörleri, yüksek mobilite ve performansa odaklanılarak son derece sağlam bir şekilde tasarlanmıştır ve bazı ek fonksiyonlara sahiptir.

Airozon®-ECO serisi – Yüzeylerin ve iç mekan havasının yerel olarak oksidatif koku nötralizasyonu ve dezenfeksiyonu için ekonomik çözüm

Ozon jeneratörlerini özellikle profesyonelce dezenfeksiyon veya yangın ve su hasarlarının giderilmesi dışında öncelikli olarak kendi amaçları için kullanmak isteyen şirketlere yönelik olarak Airozon®-ECO serisi tasarlanmıştır.

Airozon®-ECO serisi ozon dezenfektanları, yerel koku nötralizasyonu ve yüzeylerin ve iç mekan havasının dezenfeksiyonu için son derece ekonomik bir çözümdür – küçük oteller, özel oda kiralayanlar, emlak şirketleri veya trafik, otobüs ve taksi şirketleri ve aynı zamanda veterinerler ve hayvan barınakları veya cenaze levazımatçıları için optimum çözüm. Önerimiz: Bu şirketlerin her biri Airozon®-ECO serisi ozon jeneratörlerini temizlik makinesi parklarının sabit bir parçası olarak edinmelidir!

Airozon®-Professional serisinin yüksek kaliteli kuvars cam ozon elektrotlarının tersine, Airozon® ECO serisi ozon dezenfektanları seramik tabanlı dielektrik malzemeye sahiptir. Bu cihazlar geçici bir büyük ozon çıkışı üretebilir, ancak bu, dalgalanmadan gerçekleşmez ve bu nedenle, her gün büyük yüzeyli etkin bir dezenfeksiyon için gerekli olduğu gibi tüm yüzey boyunca eşit şekilde yüksek seviyede de kalmaz.

Seramik tabanlı dielektrik malzemeler, seramik konstrüksiyonun kirlenmeye ve dalgalanan iklimsel çevre koşullarında korozyona daha açık hale gelmesi nedeniyle günlük sürekli kullanımlar için daha az uygundur.

AirgoPro® serisi plazma alanı iyonlaştırıcıları

Rahatsız edici kokuların etkin şekilde nötralize edilmesi için profesyonel çözüm

AirgoPro® serisikoku nötrleştiriciler, dielektrik bariyer deşarjını temel alan çalışma prensibi ozon jeneratörleriyle kıyaslanabilen, fakat daha düşük enerji uygulanarak çalışan plazma alanı iyonlaştırıcılarıdır. Cihazda, elektriksel parıltılı boşalma aracılığıyla singlet oksijen ve modifikasyonları ile atomik oksijen serbest radikal olarak üretilir. Bu serbest oksijen radikalleri, yüksek oksitlenme potansiyelleriyle öne çıkar, bu nedenle, emilen havada bulunan koku partikülleri, zararlı maddeler bu sırada hidroksil radikallerinin mevcut olmasıyla desteklenen oksidatif bir bozunmaya uğrar.

Bu çalışma prensibi sayesinde, AirgoPro® serisi plazma alanı iyonlaştırıcıları, sadece çeşitli koku sorunlarının çözümünde değil, örneğin otel barlarında, yemek veya kahvaltı salonlarında, ertesi gün her şeyin tekrar taze bir şekilde kokmasını sağlayacak şekilde önceki geceden kalan tüm kokuların giderilmesi için de gastronomi ve otelcilik alanında kullanılan etkin bir gece tazeleme uygulamasında birinci tercihtir.

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button