tr

Videoskop

Anasayfa » Videoskop

Görüntüleme cihazları hayatın birçok alanında karşımıza çıkıyor. Videoskop da bir görüntülem cihazıdır ve birçok alanda sorunların tespiti amacı ile kullanılır.

Video Boroskop Cihazı Nedir?

Bir yerde kaçak olup olmadığının tespiti ve sorunların bulunması amacı ile kullanılan görüntüleme cihazlarına video boroskop adı verilir. Videoskop kiralama ya da satın alma yolu ile kullanılan bir cihazdır. İşletmenin ihtiyaçları doğrultusunda cihaz satın alınarak ya da kiralanarak kullanılabilir.

Yılan kamera olarak da tanımlanabilen video boroskop cihazı, ucunda var olan kamera ile gözle görülmeyen noktalarda var olan sorunların tespitini sağlar. Makine ve benzer kurulumların demontesine gerek kalmadan sorunların tespitini sağlayan cihaz, kullanıldığı alana göre farklı isimler alır. Cihazın çalışma prensibi çok basittir. Ulaşılamayan noktalar gönderilen yılan kamera o noktada var olan kaçağı, korozyonu, sızıntıyı, çatlağı ya da tıbbi sorunları tespit eder. Problemin kaynağını bulmak açısından son derece önemli bir cihazdır. Birçok alanda kullanılabilir.

Videoskoplar el ile ya da gözle görülmesi imkansız çatlakların, kaçakların, korozyonun ve sızıntıların tespiti amacı ile kullanılan cihazlardır. Cihaz el ile ulaşılmayan noktalara kolayca ulaşır. Joystick kolu sayesinde tek elle kullanım için uygundur. Modeline göre farklı büyüklükte olabilir. Görüş açısı ve derinliği cihazın modeline göre farklılık gösterir. Çeşitli açılardan ve derinlikten görüntü alabilen bu cihazlar birçok sektör için adeta can simidi niteliğindedir.

Videoskop Cihazın Hangi Alanlarda Kullanılır?

Videoskop cihazı başka elektrik ve elektronik sektöründe parçaların ayrıntılı kontrolünde kullanılır. Ürünlerin üretim aşamasında kalite kontrol amacı ile kullanılır. Makine ve benzer kurulumların üretim aşamasında sorunların tespiti amacı ile videoskoplardan yararlanılır. Cilt ve saç bakımında cildin ve saçın ayrıntılı muayenesinde görüntüleme cihazı kullanılır. Sağlık alanında birçok problemin tespitinde görüntüleme cihazları kullanılır. Tarımda zararlı haşarelerin tespitinde videoskoplar kullanılır. Tekstil sektöründe de görüntüleme cihazları kullanılır. İpin ve kumaşın kalitesi videoskop ile yapılan ayrıntılı inceleme ile tespit edilir. Matbaacılık sektörü de görüntüleme cihazının yaygın olarak kullanıldığı sektörlerden birisidir. Hatalı basılan dokümanlar görüntüleme cihazları ile kolayca tespit edilir.

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button