tr

Hava Temizleme Cihazı Nedir ve Nasıl Çalışır?

04.06.2021
1.119
Hava Temizleme Cihazı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Havadaki partikülleri ve bakteri temizleyen bir cihazdır. Özelliğinden de anlaşılacağı gibi son dönemlerde oldukça fazla alıcısı oluyor. Çünkü pandemi döneminde evlerdeki, iş yerlerindeki havayı temizleyip, size kaliteli bir solunum sağlıyor.

Corona virüsle birlikte hemen hemen herkes evlerimize kapandık. Çalışmak zorunda olan kişiler ise iş yerlerine büyük bir imtina ile çalışanları alıyor. Ne kadar dikkat edilse de bir şekilde evimize ve ya iş yerlerimize dışarıdan giren insanlar olabiliyor. Evde maskeyle dolaşsak ta uzun süre kalınan kapalı ortamlarda maskede pek işe yaramıyor. Bundan dolayı hava temizleme cihazlarına talep daha fazla oluyor.

Hava Temizleme Cihazları Nasıl Çalışır?

Havayı temizlemeye yarayan cihaz, havadaki zararlı maddeleri içine alıyor ve size kaliteli hava gönderiyor. Bunu nasıl mı yapıyor? İçerisinde bir hepafiltresi bulunuyor. Makina havayı bir fan cihazı gibi çalıştırıp içine odadaki havayı alıyor. Daha sonra filtreler yardımıyla alınan havayı temizleyerek dışarı geri bırakıyor.

Havayı temizlemek dışında başka görevleri de bulunuyor. Örneğin evinizde kedi, köpek gibi hayvan besliyorsanız onların etrafa bıraktığı tüyler ve havaya bırakılan bakterileri de temizlemek konusunda oldukça yetenekli bir cihazdır.

Özellikle metropol şehirlerde, yani kalabalık il ve ilçelerde hava temizleyici cihaza daha çok ihtiyaç vardır. Bununla birlikte evde sigara içen ( sigara sağlığa zararlıdır ) birileri varsa, bu zarar içenden çok içmeyenlere daha fazla etki yapar. Bu nedenle sigara içilen bir evde hava temizleme cihazı olmazsa olmazlardandır.

Hava Temizleme Cihazları Fiyatları Hakkında

Hava temizleme cihazları genelde pahalı olarak adlandırılırlar. Ancak bu cihazların daha ucuzu ve daha pahalısı vardır. Bunun nedeni ise içerisindeki özellikleridir. Örneğin 4500 TL değerindeki bir cihaz sadece havayı temizlemek için değildir. Bu cihazlar ayni zamanda klima görevi de yaparlar. Yani gerektiğinde havayı soğutup, ısıtabilme özelliklerine sahiptirler. Aynı zamanda hayvan besleyenler için olan özelliklere de sahiptirler.

Fiyatı daha uygun olan cihazlarda ise muhtemelen bu özelliklerin yarısı bulunur. Yani sadece hava temizlemeye yarar diyebiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

TroDry.com - © 2021 - Tüm hakları saklıdır. | Yazılım: İstanbul Web Tasarım
Whatsapp
TKL Nem Kurutma
TKL Nem Kurutma
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button